Home Produkty Zastosowanie Orkisz Dieta Faq Linki sklep Kontakt
WITAJ NA NASZEJ STRONIE ! CZY WIESZ ZE ?
Strona poswiecona jest opisowi pszenicy Orkisz
Tutaj znajdziesz uzyteczne informacje na temat pszenicy Orkisz, jej zastosowania oraz poznasz szereg przepisów kulinarnych - jak wykorzystac to znakomite, zdrowe, aczkolwiek malo znane zboze.
Pokrzywa Swój bezpośredni kontakt z pokrzywą chyba kazdy pamieta - zostawia bolesne ślady na ciele. Ale zato niewielu ludzi wie, ze mozna szybko znieczulic poparzone pokrzywą cześci ciala, smarując je - sokiem z tejze pokrzywy! Wystarczy zerwac liśc, zmiąc w palcach do wystąpienia soku i potrzec nim piekące miejsca. Ból szybko minie. Niestety powróci po umyciu sie.

Ziolomiody Są to produkty pszczele powstale z ekstraktów lub naparów ziolowych w roztworze sacharozy, przetworzone przez pszczole miodną do konsystencji miodu pszczelego. Wykazują róznorodne dzialanie w zalezności od rodzaju ziól stosowanych do ich produkcji. Wykazują istotnie wiekszą zawartośc mikro i makroelementów, oraz skladników mineralnych pochodzących z ekstraktów ziolowych. Posiadają wszelkie wlaściwości lecznicze ziól z których pochodzą wykazując wspóldzialanie z substancjami dodawanymi przez pszczoly tj. enzymami, inhibinami, kwasami organicznymi. Ziolomiód pokrzywowy - zwieksza ilośc hemoglobiny we krwi, wzmacnia prace serca, dziala moczopednie i laktacyjnie, stosowany w leczeniu reumatyzmu stawowego, zawiera duze ilości latwo przyswajalnego zelaza. Ziolomiód glogowy - wspomaga prace mieśnia sercowego, zaburzenia krązenia, zwyrodnienie i otluszczenie mieśnia sercowego, reguluje ciśnienie, pomaga przy stwardnieniu mózgowym. Ziolomiód sosnowy - dziala wykrztuśnie, moczopednie i bakteriobójczo, szczególnie zalecany przy schorzeniach górnych dróg oddechowych, dziala rozkurczowo i zólciopednie.

Dieta pektynowa Dieta lecznicza stosowana w biegunkach niemowlecych. Ma wlaściwości adsorpcyjne (wchlanianie wody, gazów, jadów bakteryjnych w świetle jelit) dzieki zawartości pektyn. Uspokaja nadmierną perystaltyke.
Orkisz

Podziel się tą informacją ze znajomymi:
./dev-log

Pszenica orkisz (Triticum spelta) jako zboże chlebowe była uprawiana od bardzo dawna; obecnie spotykana jest w uprawach reliktowych. W 2002 roku rozpoczęto realizację projektu dotyczącego przywracania uprawy starych zbóż nad Dolna Wisła oraz stworzenia Muzeum Młynarstwa. W ramach projektu przewiduje się utworzenie dwóch kolekcji starych gatunków zbóż, nakłonienie przynajmniej dziesięciu rolników do uprawy, stworzenie lokalnego rynku zbytu produktów powstałych z ziarna starych gatunków zbóż.
Orkisz wzmacnia ciało, zapewnia dobra krew i pogodne usposobienie. Pomaga przy zmęczeniu, spadku wydolności, problemach z sercem i układem krążenia, przy angina pectoris, alergiach, utrudnionej przemianie związków wapnia, przy wzmożonej podatności na infekcje, chorobach wątroby i nerek, by wymienić tylko niektóre. Działa "rozgrzewająco", wspomaga, więc krążenie, jest "tłusty", więc przyczynia się do poprawy funkcjonowania systemu nerwowego, dzięki zawartości podstawowych aminokwasów jest "wysokowartościowy, powoduje prawidłowe trawienie i lepsza budowę tkanki mięśniowej, "zapewnia dobra krew" i jest naturalnym środkiem znakomicie poprawiającym nastrój oddziałującym na psychikę.
Ziarno orkiszu zawiera duże ilości białka, błonnika, nienasyconych kwasów tłuszczowych, węglowodanów, witamin, biopierwiastków. Orkisz ma łagodny, przyjemny smak i jest łatwostrawny. Spożywany trzy razy dziennie w połączeniu z określonym sposobem odżywiania zwiększa odporność i usuwa toksyny. Obniża poziom cholesterolu, zapobiega kamicy żółciowej, zmniejsza zapotrzebowanie na insulinę. Systematycznie stosowana dieta orkiszowa regeneruje cały organizm, przywracając zdrowie. Stanowi znakomite pożywienie dla pacjentów poddawanych intensywnej opiece medycznej, wcześniaków i chorowitych niemowląt. Wzmacnia narządy zmysłów, a także spowalnia procesy starzenia się. Orkisz, jako pokarm dodający sił, cenili sobie słynący z waleczności Germanie zamieszkujący w dawnych czasach Europę. Spożywa się go w postaci ziarna, kaszy, maki, pieczywa, makaronu, płatków, otrąb, kawy, syropu. Można przyrządzać kluski, naleśniki, pizze, masło, pasty, zasmażki, sosy, sałatki, słodycze, mleko, zupy lecznicze.


Wszystkich zainteresowanych pragniemy poinformować iż wyszły 3 książki o tematyce Orkiszowej. Poniżej krótki ich opis.


Zioła z apteki św. Hildegardy

Przepisy na zdrowe życie: jak się leczyć zgodnie z naturą, jak zachować pierwotną siłę życiową? Reinhard Schiller, lekarz medycyny naturalnej, jest zwolennikiem i konsekwentnym propagatorem medycyny św. Hildegardy z Bingen, dwunastowiecznej niemieckiej mistyczki i badaczki przyrody. W swojej książce odwołuje się do odkryć św. Hildegardy i wielowiekowej tradycji stosowania w leczeniu m.in. ziół, zbóż, a nawet kamieni szlachetnych. Podaje recepty na różne schorzenia i dolegliwości - od bólów głowy, pleców poprzez choroby płuc do leczenia ran zewnętrznych i pooperacyjnych.


Reinhard Schiller, lekarz medycyny naturalnej jest zwolennikiem i konsekwentnym propagatorem medycyny św. Hildegardy z Bingen, dwunastowiecznej niemieckiej mistyczki i badaczki przyrody.

W swojej książce Schiller odwołuje się do odkryć św. Hildegardy i wielowiekowej tradycji stosowania w leczeniu m.in.. Ziół, zbóż, a nawet kamieni szlachetnych...

Podaje recepty na różne schorzenia i dolegliwości - od bólów głowy, placów poprzez choroby płuc do leczenia ran zewnętrznych o pooperacyjnych.

Autor z rodziną mieszka na małej farmie w Dolnej Bawarii, gdzie zajmuje się hodowlą owiec, pszczelarstwem, uprawą orkiszu i ziół, niezbędnych w leczeniu metodą Hildegardy.


Powrót do harmoni


Książka opisuje program leczenia orkiszem. Zawiera dużo ciekawych przepisów na dania z orkiszu.stron : 127Alfreda Walkowska - absolwentka Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu, od piętnastu lat popularyzuje w Polsce wiedze o osobie i dziele średniowiecznej niemieckiej wizjonerki św. Hildegardy z Bingen.Działalność naukową wiąże z prowadzeniem Ośrodka Medycyny Hildegardy, w którym system leczenia Świętej znajduje praktyczne zastosowanie w celu przywracania harmonii ciała i ducha przy użyciu w pełni naturalnych metod.Autorka jest jedynym dyplomowanym terapeutą medycyny Hildegardy w Polsce. Od lat związana z Centrum św. Hildegardy w Allensbach w Niemczech którego założycielem był dr Gottfried Hertzka a obecnie kieruje nim dr Wighard Strehlow.


Leczymy się i gotujemy ze św. Hildegardą


Hildegarda z Bingen (1098-1179) należy do najwybitniejszych kobiet europejskiego średniowiecza. Benedyktynka niemiecka, wizjonerka i mistyczka, wywierała ogromny wpływ na hierarchów kościelnych i władców świeckich. Była autorką dzieł poetyckich i muzycznych, a także pism, w których zebrała całą ówczesną wiedzę na temat medycyny.

W swych poradach zdrowotnych (które nie mogą jednak zastąpić współczesnej terapii medycznej, a jedynie ją uzupełniają) podkreśla szczególny związek między duszą i ciałem, opierając się przede wszystkim na leczniczym działaniu przyrody - roślin, kamieni szlachetnych i metali.

Książka zawiera także przepisy kulinarne św. Hildegardy oraz plan pożytecznego dla zdrowia postu.

Pochodząca sprzed ośmiuset lat propozycja sposobu życia w zgodzie z naturą zaskakuje dziś swoją aktualnością.


powrót
   PARTNERZY
KONTAKT

"Żyj Zdrowo" mgr inż. Krystian Goliński
Ul. Berka Joselewicza 2
33-300 Nowy Sącz
tel: (018) 54 246 54
e-mail: golinski@orkisz.com
  
Wszelkie prawa zastrzeżone 2007 Orkisz.com | Created by 2fresh.pl
2fresh
Wszystkie informacje dotyczące zdrowia prezentowane na stronie www.orkisz.com podawane są w celach informacyjnych i nie mogą być traktowane jako substytut konsultacji medycznej lub leczenia żadnej z chorób.